Såld
Budgivning avslutad
Vi kan hjälpa dig hitta en liknande bil. Du kan skapa en bevakning och få koll på när liknande bilar kommer ut till försäljning.
Citroen C1
1.0 VTi 5dr
“En Citroen C1 från 2020 med bensinmotor. Utrustad med bland annat backkamera. Nybesiktigad och behöver inte besiktas förrän april 2026.”
Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen. Läs mer om testet.
Motor & växellåda
Bromsar
Teknik & utrustning
Kaross
Fåtal bucklor/dörruppslag, Några lackskador
Interiör
Få fläckar invändigt
Däck
Sommardäck
(Monterade)
6 mm
6 mm
6 mm
6 mm
15" Plåtfälg
Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.
Odubbade vinterdäck
7 mm
8 mm
7 mm
8 mm
14" Plåtfälg
Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.
Anmärkningsbilder
Antisladdsystem
Ett system som känner av om bilen håller på att sladda. Genom att bromsa enskilda hjul stabiliseras bilen och sladden förhindras, även kallat ESP.
Antispinn
Hjälpsystem som förhindrar att hjulen spinner
AUX-ingång
Stereoinkoppling av mobil enhet
Backkamera
Kamera som underlättar vid backning
Bluetooth
Trådlös uppkoppling mot mobila enheter
Elhiss fram
Elektronisk fönsterhiss fram
Fjärrlås
Möjliggör att du på distans kan låsa och låsa upp bilen
Isofix bak
Fästsystem för bilbarnstolar enligt internationell standard, även kallat Isofix
Radio
Radiospelare
Smartphone integration
SMARTPHONE_INTEGRATION_DESCRIPTION
Start/Stop-funktion
Automatisk på och avstängning av motor vid exempelvis trafikljus
Stolsvärme fram
Olika nivåer av värme i stolarna fram som ställs in via en knapp
Urkopplingsbar passagerarairbag
Möjlighet att koppla till och från airbagen på passagerarsidan
USB-ingång
Inkoppling av mobil enhet via USB-kontakt
AC
Luftkonditionering utan möjlighet till automatisk temperaturinställning
Dela
7204089
Hej! Har du några frågor? Tveka inte att höra av dig till oss.
Ring oss, skicka e-mail eller chatta.