Såld
Budgivning avslutad
Vi kan hjälpa dig hitta en liknande bil. Du kan skapa en bevakning och få koll på när liknande bilar kommer ut till försäljning.
Mercedes SL
500 R230
“Mercedes SL med stark motor på 306hk. Utrustad med bland annat GPS och nyckellöst startsystem.”
Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen. Läs mer om testet.
Motor & växellåda
Bromsar
Bromsbelägg fram, utslitna, Bromsbelägg bak, utslitna
Teknik & utrustning
Servicelampa lyser, Baklucka gasdämpare slut, Vibrationer i däck
Kaross
Sidospegel höger, kondens i blinkersglas, Några repor, bucklor och stenskott, Däckpar fram, snedslitna, Fälgar på bilen kantstötta
Interiör
Invändigt några repor, fläckar och märken
Däck
Sommardäck
(Monterade)
3 mm
7 mm
3 mm
7 mm
18" Alu.fälg
Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.
Anmärkningsbilder
Elhiss bak
Elektroniska fönsterhissar bak
Elhiss fram
Elektronisk fönsterhiss fram
Elspeglar
Elektroniskt ställbara sidospeglar
Elstol förarplats
Elektronisk ställbar förarstol
Elstol med minnesfunktion förarplats
Elektronisk ställbar förarstol med programmerbara lägen
Farthållare
Elektroniskt system som håller inprogrammerad hastighet
Fjärrlås
Möjliggör att du på distans kan låsa och låsa upp bilen
GPS
Navigationssystem med vägbeskrivning
Klimatanläggning
Luftkonditionering med möjlighet till automatisk temperaturinställning
Nyckellöst startsystem
Startknapp i bilen utan tändningslås. Även kallat Keyless-go
Parkeringssensorer bak
Sensorer på stötfångare baktill som varnar för hinder bakom bilen
Parkeringssensorer fram
Sensorer på stötfångare som varnar för hinder framför bilen
Radio
Radiospelare
Stolsvärme fram
Olika nivåer av värme i stolarna fram som ställs in via en knapp
Xenon-ljus
Xenonljus ändrar färg från blått till vitt då lampan är kall
CD-Stereo
Spelare för CD-skivor
Dela
7198901
Hej! Har du några frågor? Tveka inte att höra av dig till oss.
Ring oss, skicka e-mail eller chatta.