Såld
Budgivning avslutad
Vi kan hjälpa dig hitta en liknande bil. Du kan skapa en bevakning och få koll på när liknande bilar kommer ut till försäljning.
MINI Cooper
1.6, Chili
“En MINI Cooper från 2005 med bensinmotor. Utrustad med bland annat öppningsbart panoramatak.”
Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen. Läs mer om testet.
Motor & växellåda
Oljeläckage, Missljud från servostyrning
Bromsar
Bromsskivor fram är slitna, behöver bytas
Teknik & utrustning
Halvljus höger ur funktion, Strålkastarglas höger, slitet
Kaross
Flertal stenskott motorhuv, Några stenskott, dörruppslag och repor, Fåtal rostangrepp och lackskador, Fälgar på bilen kantstötta
Interiör
Invändigt några repor, fläckar och märken, Klädsel smutsig bak, Klädsel skadad fram vänster
Däck
Sommardäck
(Monterade)
5 mm
6 mm
4 mm
5 mm
17" Alu.fälg
Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.
Dubbade vinterdäck
4 mm
5 mm
5 mm
5 mm
15" Plåtfälg
Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.
Anmärkningsbilder
Utrustningspaket: Chili
CD-Stereo
Spelare för CD-skivor
Elhiss fram
Elektronisk fönsterhiss fram
Elspeglar
Elektroniskt ställbara sidospeglar
Farthållare
Elektroniskt system som håller inprogrammerad hastighet
Fjärrlås
Möjliggör att du på distans kan låsa och låsa upp bilen
Radio
Radiospelare
Stolsvärme fram
Olika nivåer av värme i stolarna fram som ställs in via en knapp
Öppningsbart panoramatak
Glastak som är delvis öppningsbart
AC
Luftkonditionering utan möjlighet till automatisk temperaturinställning
Dela
7201635
Hej! Har du några frågor? Tveka inte att höra av dig till oss.
Ring oss, skicka e-mail eller chatta.