Såld
Budgivning avslutad
Vi kan hjälpa dig hitta en liknande bil. Du kan skapa en bevakning och få koll på när liknande bilar kommer ut till försäljning.
Volkswagen Caddy
2.0 Ecofuel Skåp
“En Volkswagen Caddy från 2012 med gasmotor. Utrustad med bland annat dragkrok och verkstadsinredning. Nybesiktigad och behöver inte besiktas förrän mars nästa år.”
Våra fordonstekniker har testat bilen på mer än 170 punkter och noterat både godkända punkter och eventuella anmärkningar. Allt för att du ska få en bra och rättvis bild av bilen. Läs mer om testet.
Motor & växellåda
Bromsar
Teknik & utrustning
Kaross
Lackskada på stötfångare fram, Ytrost motorhuv, Torkararm bak saknas, Fåtal stenskott, dörruppslag och repor, Fåtal lackskador, Spår efter tidigare dekor, Lackskada stötfångare bak
Interiör
Panel insida baklucka, skada, Panel insida baklucka, repor, Fåtal märken, repor och fläckar bagageutrymme , Invändigt några repor, fläckar och märken, Ratten är sliten, Klädsel smutsig fram
Däck
Sommardäck
(Monterade)
5 mm
5 mm
5 mm
5 mm
15" Plåtfälg
Ett sommardäcks mönsterdjup ska vara minst 1,6 mm. Ett nytt sommardäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 7-8 mm.
Odubbade vinterdäck
4 mm
5 mm
4 mm
5 mm
15" Plåtfälg
Ett vinterdäcks mönsterdjup ska vara minst 3 mm. Ett nytt vinterdäck brukar ha ett mönsterdjup på ca 9-10 mm.
Anmärkningsbilder
Kvdbil miljöbil
En snällare bilaffär för miljön.
Alla miljöbilar på Kvdbil uppfyller minst ett av kraven:
Fastmonterad dragkrok
Anordning för att dra exempelvis personbilssläp, båttrailer mm. Fastmonterad på bilen.
Fjärrlås
Möjliggör att du på distans kan låsa och låsa upp bilen
Motorvärmare
MOTORVARMARE_DESCRIPTION
Verkstadsinredning
VERKSTADSINREDNING_DESCRIPTION
AC
Luftkonditionering utan möjlighet till automatisk temperaturinställning
Dela
7202327
Hej! Har du några frågor? Tveka inte att höra av dig till oss.
Ring oss, skicka e-mail eller chatta.